Mfr. No.: CL-D-3-12X18X72-ST_A124
Made in Canada Made in Canada
  • Clean Line Lockers, 2 -tier, Bank of 3, 36" x 18" x 78", Steel, Grey, Rivet (Assembled) Superchem Industries
Colour, sizing or style depicted in some photos may not be exactly as described.
Please check your product description carefully before placing your order.
12 In Stock
Free Standing Base, 3 Banks, 6" H x 36" W x 18" D, Grey, Steel Superchem Industries
Anthony Steel Mfg.
Free Standing Base, 3 Banks, 6" H x 36" W x 18" D, Grey, Steel
  • No. of Banks: 3
  • Overall Depth: 18"
  • Overall Width: 36"
  • Overall Height: 6"
  • Colour: Grey
  • Material: Steel
Model: FJ933
Mfr. No.: CL-LEGBASE-366-A124
Made in Canada Made in Canada
9 In Stock
Charlize
Locker Base Insert, Fits Locker Size 12" x 18", Light Grey, Plastic
  • Length: 16.125"
  • Width: 11.875"
  • Height: 0.5"
Model: FI720
Mfr. No.: TR1218LGR
18 In Stock
Locker Number Plates Superchem Industries
Anthony Steel Mfg.
Locker Number Plates
  • Number Range: 1 - 25
  • Dimensions: 0.75" x 2.25"
  • Material: Plastic
  • Engraving Colour: White
Model: FL587
Mfr. No.: CL-NUMBER-PLATE-1-25
7 In Stock
Clean Line™ Economy Lockers Recessed Base, 3 Banks, 4" H x 36" W x 18" D, Grey, Steel
  • Bank Width: 12"
Model: FJ672
Mfr. No.: CL-RBASE-36X18X4_A124
0 In Stock
Padlock, Combination, Hardened Steel, 1-7/8" Width Superchem Industries
Master Lock
Padlock, Combination, Hardened Steel, 1-7/8" Width
  • Shackle Diameter: 9/32"
  • Shackle Clearance Height: 3/4"
  • Shackle Clearance Width: 13/16"
  • Shackle Material: Steel
  • Colour: Silver
  • Key Type: No Key
  • Shackle Opening Width: 13/16"
Model: SAX608
Mfr. No.: 1525-V52
556 In Stock
Pin Tumbler Padlock, Keyed Alike, Laminated Steel, 1-9/16" Width Superchem Industries
Master Lock
Pin Tumbler Padlock, Keyed Alike, Laminated Steel, 1-9/16" Width
  • Type: Security Padlock
  • Shackle Diameter: 9/32"
  • Shackle Clearance Width: 5/8"
  • Shackle Material: Steel
  • Colour: Silver
Model: SR905
Mfr. No.: 3KA-KEY#3252
24 In Stock
  • Key Type: No Key
Model: SR914
Mfr. No.: 1500
1085 In Stock
No. Of Tiers
2
Bank Of
3
Overall Width
36"
Overall Depth
18"
Overall Height
78"
Door Height
32"
Door Width
10"
Colour
Grey
Material
Steel
Top Style
Slope
Assembly Type
Rivet (Assembled)
Perforated/Non-Perforated
Non-Perforated
Bodies
24 gauge
Inside Depth
18"
Doors
20 gauge
Frames
16 gauge
Shelves
24 gauge
Bank Width
12"
Overall Dimensions
36"L x 18"D x 78"H
Country Of Origin
Canada
Clean Line™ Lockers, 2 -tier, Bank of 3, 36" x 18" x 78", Steel, Beige, Rivet (Assembled)
  • Door Height: 32"
  • Door Width: 10"
  • Top Style: Slope
  • Perforated/Non-Perforated: Non-Perforated
  • Bodies: 24 gauge
  • Inside Depth: 18"
  • Doors: 20 gauge
  • Frames: 16 gauge
  • Shelves: 24 gauge
  • Bank Width: 12"
  • Overall Dimensions: 36"L x 18"D x 78"H
Model: FJ291
Mfr. No.: CL-D-3-12X18X72-ST_A123
Clean Line™ Lockers, 2 -tier, Bank of 3, 36" x 18" x 78", Steel, Charcoal, Rivet (Assembled)
  • Door Height: 32"
  • Door Width: 10"
  • Top Style: Slope
  • Bodies: 24 gauge
  • Inside Depth: 18"
  • Doors: 20 gauge
  • Frames: 16 gauge
  • Shelves: 24 gauge
  • Bank Width: 12"
Model: FJ400
Mfr. No.: CL-D-3-12X18X72-ST_A127
KLETON
Assembled Lockers, 2 -tier, Bank of 3, 36" x 18" x 72", Steel, Grey, Rivet (Assembled)
  • Door Height: 33-1/4"
  • Door Width: 9-7/8"
  • Base Style: Unfinished
  • Weight: 153 lbs.
  • Bank Width: 12"
  • Manufacturer's Warranty: 1 Year Limited
Model: FN480
69 In Stock
KLETON
Lockers, 2 -tier, Bank of 3, 36" x 18" x 82", Steel, Grey, Knocked Down
  • Door Height: 33-1/4"
  • Door Width: 9-7/8"
  • Base Style: Unfinished
  • Bank Width: 12"